flatişler

Mesafeli Satış Sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi Flatişler Ltd. Şti. – flatisler.com ile Müşteri arasındaki Sanal Ortamda Satış sözleşmesidir.

Alıcı, satıcının isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri , satışa konu malın temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı , ödeme sekli, teslimat koşulları ve masrafları vs. satışa konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı , şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar vs. konusunda açık , anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde satıcı tarafından bilgilendirildiğini, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal sipariş verdiğini is bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.

flatisler.com sitesinde yer alan ön bilgilendirme ve alıcı tarafından verilen sipariş üzerine düzenlenen fatura işbu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi‘nin konusu, ALICI’nın SATICI’ya ait flatisler.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış ücreti belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

SATICI BİLGİLERİ

Adı: Flatişler Ltd. Şti. (flatişler olarak anılacaktır)
Adresi: Beytepe Mahallesi 5504.Sokak Miavita Beytepe A-40 Çankaya/ANKARA
Telefon / Email: +90 532 337 84 26 / info@flatisler.com

ALICI BİLGİLERİ

Tüm üyeler: flatişler firmasının e-ticaret mağazası flatisler.com’a üye olup alışveriş yapan tüm alıcılar. (Bundan sonra alıcı veya müşteri olarak anılacaktır).

SÖZLEŞME KONUSU VE ÜRÜNBİLGİLERİ

Mal/Ürün veya Hizmetin; Türü, Miktarı, Adedi, Satış Bedeli ve Ödeme Şekli, sitede belirtildiği gibi olup, bu vaatler alıcıya bildirilmeden değişiklik gösterebilmektedir.

MADDE 1 – SATICININ HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

5.1 – Satıcı, 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri uyarınca sözleşmede kendisine yüklenen edimleri mücbir haller dışında eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.

5.2 – 18 (on sekiz) yaşından küçük kişiler flatisler.com üzerinden alışveriş yapamaz.

5.3 – Sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından flatişler sorumlu değildir. Buna istinaden satıcı, internet sitesindeki sistemden, dizayndan veya yasa dışı yollarla internet sitesine yapılabilecek müdahaleler sebebiyle ortaya çıkabilecek tanıtım, fiyat hatalarından sorumlu değildir. Sistem hatalarına dayalı olarak alıcı satıcıdan hak iddiasında bulunamaz.

5.4 – flatisler.com kredi kartı (Visa, MasterCard , vs. ), banka Havalesi/EFT BKM Express yada varsa diğer ödeme sistemleri ile alışveriş yapılabilir. Sipariş tarihinden itibaren 3 gün içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin (EFT’nin) banka hesaplarına ulaştığı belirlenen andır. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi müşteri hizmetleri ile görüşülmeden gerçekleştirilen ödeme yöntemleri kabul edilmez.

MADDE 2 – TESLİMAT VE KURULUM

2.1 – ALICI, Madde 4’te belirtilen sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

2.2 – Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için alıcının e-posta adresine gönderilecek link veya dosyalar ile sanal ortamda teslim edilir, fiziki olarak bir ürün teslimi söz konusu değildir.

2.3 – Sözleşme konusu ürünün teslimatı için iş bu sözleşmenin elektronik ortamda onaylanmış olması ve satış bedelinin alıcınin tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

2.4 – Ürünün tesliminden sonra alıcıya ait kredi kartının alıcının kusurundan kaynaklanan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini SATICI’ya ödememesi halinde, ALICI’ya teslim edilmiş olan lisans numaraları ve bağlı dosyalar SATICI tarafından iptal edilir.

2.5 – Ürünlerimizin detay sayfalarında ürünlerin nasıl kurulduğu ile ilgili yazılı ve görsel bilgiler verilmektedir. Bu noktada firmamız ücretsiz kurulum hizmeti vermemektedir. Müşterinin destek talebi üzerine kurulum işlemi, ücreti karşılığında yapılır.

2.6 – Bu sözleşme sitemiz flatisler.com üzerinden yapılan alışverişler sonrasında devreye girer ve herhangi bir hizmet satın alan tüm müşteriler “Koşuları Kabul Ediyorum” kutucuğunu işaretleyerek bu sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

MADDE 3 – GARANTİ

3.1 – Satıcının garanti sorumluluğu yalnızca 4077 sayılı kanun kapsamına giren tüketiciler için geçerlidir. Ticari nitelikteki işler için Türk Ticaret Kanununu hükümleri geçerli olacaktır.

3.2 – Satın alınan yazılım yada kod ise satın alma tarihindeki güncellik/sürüm/versiyon geçerlidir. İlerleyen dönemdeki yazılımların/kodların(entegre çalışan yazılımlar dahil) güncellenmesi veya değişiklikler sebebiyle yazılımda yada kodda oluşabilecek uyumsuzluklar veya bozulmalar garanti kapsamında değildir.

MADDE 4 – GİZLİLİK

4.1 – Alıcı tarafından işbu sözleşmede belirtilen bilgiler ile ödeme yapmak amacı ile satıcıya bildirdiği bilgiler satıcı tarafından 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır. “Gizlilik ve Kişisel Veri Politikası” kapsamı ayrıca belirtilmiş olup bu siteyi(alt siteleri dahil)kullanan kullanıcı/üye/müşteri v.b. gibi ziyaretçiler tarafından kabul etmiş sayılır.

4.2 – Satıcı bu bilgileri sadece idari/yasal zorunluluğun mevcudiyeti çerçevesinde açıklayabilecektir. Araştırma ehliyeti belgelenmiş her türlü adli soruşturma dahilinde satıcı kendisinden istenen bilgiyi elinde bulunduruyorsa ilgili makama sağlayabilir.

MADDE 5 – GÜVENLİK

5.1 – Satış işlemi sırasında kredi kartı seçeneğinin kullanılması durumunda kart bilgilerinin girildiği ödeme ekranı açılmaktadır. Buraya girmiş olduğunuz bilgiler kesinlikle flatisler.com sitesinde saklanmamaktadır. Bu bilgiler aracı firma olan Paytr firmasına iletilmekte ve onlar tarafından bankanızın ödeme sistemi ile bağlantı kurularak ücretin tahsilatı yapılmaktadır.

MADDE 6 – CAYMA HAKKI

6.1 – Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler, bilgisayar kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) ve her türlü kozmetik ürünlerinde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmammış olması şartına bağlıdır. Bu bağlamda satılan ürün yazılım ürünü olduğu için iade edilmesi mümkün değildir.

ELEKTRONİK KAYITLARIN GEÇERLİLİĞİ:

Taraflar arasında ve tarafların yetkililerince yapılan e-posta, anlık mesaj veya diğer yazışma kayıtları, kanunen geçerli delil sayılarak, usul hukuku bağlamında kesin ve bağlayıcı delil olarak kabul edilmiştir.

YETKİLİ MAHKEME:

İş bu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI’nın veya SATICI’nın yerleşim yerindeki TÜKETİCİ MAHKEMELERİ yetkilidir. Siparişin elektronik ortamda onaylanması durumunda, ALICI iş bu sözleşmenin tüm hükümlerini kabul etmiş sayılır.

ˆ